Autokasacja

Stacja Demontażu Pojazdów AUTO-PLUS Potok Paweł

Oferujemy swoim klientom kompleksowe usługi w zakresie złomowania pojazdów osobowych oraz ciężarowych, a także innych pojazdów zmotoryzowanych. Nasza Stacja spełnia wszelkie wymagania dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Posiadamy wymagane dla tego typu działalności pozwolenia m.in.: upoważnienie Marszałka Województwa na prowadzenie Stacji Demontażu Pojazdów. Przekazując nam swój samochód masz gwarancję, że zostanie on poddany recyklingowi zgodnie z prawem i wszelkimi wymogami ochrony środowiska, a właściciel otrzyma od nas odpowiednie dokumenty do legalnego wyrejestrowania auta w Wydziale Komunikacji oraz wycofania go z dalszej eksploatacji.

Powierzając nam swój pojazd masz pewność, że zgodnie z prawem poddany zostanie recyklingowi, a właścicielowi samochodu wystawimy odpowiednie dokumenty do legalnego wyrejestrowania auta w Wydziale Komunikacji i wycofania go z eksploatacji.

Wycena pojazdu:

  • Samochody wyceniamy wstępnie telefonicznie lub poprzez formularz znajdujący się w zakładce „Wycena” na podstawie opisu i wartości rynkowej surowców
  • Wycena w firmie gdy klient sam dostarcza pojazd

Jakie samochody skupujemy?

Osobowe

Ciężarowe

Uszkodzone

Nie nadające się do eksploatacji

Powypadkowe

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń lub odwiedź nasz punkt

Na życzenie klienta odbieramy samochód z miejsca postoju w cenie pojazdu. Za każdy samochód płacimy gotówką.

PełnomocnictwoWyceń pojazd

Jak wygląda proces oddania pojazdu na autokasację?

Każdy pojazd wyceniamy indywidualnie wstępnie telefonicznie lub za pomocą formularza, który znajduje się w zakładce „Wycena pojazdu”. Cena uzależniona jest od wielu czynników, takich jak: cena złomu w danym dniu, wiek i stan auta. Cenę za samochód można również uzyskać w naszym oddziale w przypadku, gdy klient dostarcza samochód osobiście.

Do zezłomowania samochodu potrzebne są następujące dokumenty:

  • dowód osobisty, prawo jazdy lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
  • dowód rejestracyjny, a w przypadku jego braku zaświadczenie potwierdzające dane z dowodu np. kserokopia dowodu, potwierdzona przez właściwy wydział komunikacji,
  • kartę pojazdu jeżeli była wydana,
  • jeśli w dowodzie wpisany był współwłaściciel, a nie może stawić się podczas złomowania, współwłaściciel musi napisać upoważnienie. Wymagany jest również dowód osobisty lub jego kserokopia,
  • jeżeli pojazd zarejestrowano na firmę, trzeba dołączyć KRS lub zaświadczenie z CEIDG oraz upoważnienie przedstawiciela firmy,
  • dokument potwierdzający własność, jeżeli właściciel jest inny niż wpisany w dowodzie rejestracyjnym (umowa kupna-sprzedaży)

Ważne informacje

Po skompletowaniu wymaganych dokumentów, zapraszamy do naszej placówki. W przypadku, gdy pojazd jest w dalszym ciągu mobilny, można go odtransportować osobiście. Jeśli samochód nie nadaje się do jazdy, jest uszkodzony, nie odpala, itp. to mogą Państwo skorzystać z naszego transportu, który jest w cenie oddawanego na złom pojazdu.

W naszej firmie bądź we wskazanym przez klienta miejscu następuje proces odebrania pojazdu oraz przekazania go do dalszego procesu kasacji i złomowania. Od nas otrzymują Państwo potwierdzenie przekazania samochodu do Stacji Demontażu Pojazdów, tablice rejestracyjne ze złomowanego auta oraz ekwiwalent pieniężny, który przysługuje za oddanie pojazdu na złom. Po otrzymaniu wszystkich dokumentów z naszej Stacji Demontażu Pojazdów łącznie z tablicami rejestracyjnymi należy udać się do wydziału komunikacji w celu wyrejestrowania samochodu.

Polecamy nie zwlekać z dokończeniem formalności w urzędzie, gdyż termin mija po 30 dniach od oddania samochodu do Stacji Demontażu Pojazdów.